Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i gdzieś w głowie planował swoje wymarzone urodziny. Koleżanki i koledzy, balony, zabawa, wyjście do jakiegoś parku zabaw, góra prezentów… Aż chciałoby się wrócić do tych beztroskich lat dzieciństwa.

Kiedyś technika nie była tak rozwinięta jak dziś – XXI wiek daje nam wiele możliwości i pomysłów na to, jak zorganizować i spędzić ten jeden, najbardziej wyjątkowy dzień w roku, jakim są urodziny. I choć być może na Twoje – czytelniku – wymarzone urodziny z dzieciństwa jest już trochę za późno, to możesz urządzić je dziś swojemu dziecku.

Tak więc skupiamy się w temacie i omówimy najlepsze pomysły na urodziny Twojej pociechy.

Najmłodsze dzieciaki nie potrzebują hucznych imprez

Impreza urodzinowa dziecka, które nie zaczęło chodzić jeszcze do przedszkola, to tak naprawdę spotkanie najbliższej rodziny – mama, tata, babcia, dziadek, ciocia, wujek, ciasto, kawa i pogaduchy. W tym wszystkim oczywiście najważniejsza jest nasza pociecha, musi być w centrum uwagi i zainteresowania.

Przedszkolaki mają większe wymagania

Dzieci w przedszkolu widzą i słyszą, jak „swój” dzień spędzali ich rówieśnicy. Jedni mieli większe imprezy, inni mniejsze. Stąd naszym pociechom biorą się pomysły na to, jak chcą spędzić swoje urodziny. Rodzice zazwyczaj szczęście swojego dziecka stawiają jako priorytet i chcą spełnić jego marzenie. W przypadku takiego kilkulatka grupa osób zaproszonych na przyjęcie zwiększa się. W tej sytuacji trzeba bardziej rozważyć organizację przyjęcia, wszystkie „za” i „przeciw”, przeanalizować listę zakupów, itd. Ale jeśli chodzi o listę gości, to decydujące zdanie powinien mieć w tym wypadku solenizant.

Jeśli zdecydujemy się na imprezę w domu, czy w ogrodzie, albo ogólnie – w swoim środowisku, warto pomyśleć nad zabawami dla dzieci, konkursami i nagrodami. Jednak wszystkie te propozycje mają swoje „ale”.

  • Jeśli zabawy, to: kiedy dzieci bawią się w coś i podoba im się to, to nie przerywajmy, nie zaganiajmy do kolejnej, bo one świetnie bawią się w teraźniejszą.
  • Jeśli konkursy, to: kilka, tak, by każde dziecko miało szansę poczuć się wygranym.
  • Jeśli nagrody, to: nie jedna, dla jednego dziecka. Nagród też powinno być kilka – małe dzieci nie potrafią jeszcze przegrywać, dlatego nagrody pocieszenia są wręcz wskazane.

Na początku artykułu wspomniane zostało jednak, że XXI wiek oferuje nam rozwiniętą technikę pod każdym względem. W wielu przypadkach warto z niej skorzystać, więc kilka słów o tym jak i w jaki sposób można to zrobić.

Na polskim rynku istnieją firmy zajmujące się taką kategorią życia. Takie działalności „od A do Z” potrafią zorganizować imprezę dla naszej pociechy. Ile firm, tyle ofert – każdy znajdzie coś dla siebie. Organizacje skupiają się na tym, by klient był zadowolony, a dzieci szczęśliwe.

Są działalności, które mają gotowe już schematy takich przyjęć, jak i takie, które w 100% potrafią dopasować się do naszych wymagań i staną na głowie, aby spełnić nasze oczekiwania. Przykładową firmą, która zajmuje się tą dziedziną jest Dreamlandia – http://dreamlandia.pl/imprezy-urodzinowe/.

Trzeba zapoznać się z wachlarzem ofert, które posiadają firmy, zastanowić się nad kosztami, porozmawiać z dzieckiem o jego wizji tego dnia i odpowiednio to wszystko zorganizować, tak by każdy był zadowolony z efektu końcowego.

Urodziny to ważny dzień, dzieci to najważniejsza część nas.

Dbajmy o to, by były szczęśliwe i starajmy się spełniać ich marzenia, a przy okazji i my sami zostaniemy obdarowani szczęściem.