Nasze pociechy od najmłodszych lat uczą się chodzić i mówić. Potem większość z nas decyduje się na naukę w przedszkolu. Wynika to z przyczyn finansowych i obowiązku powrotu do pracy, ale również niepracujący rodzice decydują się na taki krok. Dzieci w przedszkolu rozwijają swoje umiejętności społeczne i powoli wdrażają w świat pisania oraz czytania. Jednak przedszkole to coś więcej niż kilkugodzinna opieka. Daje naszym maleństwom bezmiar wielu atrakcji, które dodatkowo rozwijają inne umiejętności.

Rytmika dla dzieci daje szanse na całe życie

Ćwiczenia z rytmiki występują w formie zabawy przy muzyce. Jest to atrakcja, do której często wykorzystywane są powszechnie dostępne akcesoria. Nasze dzieci dzięki nim uczą się współpracy, przestrzegania pewnych zasad, np. czekania na swoją kolej, koncentracji i pamięci, aby pewne ruchy wykonać w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie. Dodatkowo często zdarza się, że maluchy, które uczestniczyły w takich zajęciach odkrywają u siebie talent w śpiewie, tańcu czy gry na instrumencie, z którego korzystało podczas zabawy. Rytmika w przedszkolu uczy wyrażania emocji i otwierania swojej duszy. Chroni je to przed wieloma problemami społecznymi powiązanymi z depresją czy nieradzeniu sobie ze stresem.

Rytmika dla dzieci w przedszkolu nie posiada minusów. Ta forma zabawy jest jednym z najlepszych sposobów na naukę wielu umiejętności. Dodatkowo wzmacnia poczucie wartości dziecka, wywołuje pozytywne emocje i wspiera rozwój fizyczny.

Akcesoria wspierające zabawę

Rytmika to nie tylko pusty taniec dostosowany do muzyki. To sposób na ciekawą i kreatywną aktywność dla przedszkolaków. Coraz więcej rodziców wybiera przedszkola, w których mogą liczyć na taką formę zajęć. Nauczyciele wykorzystują w tym celu wiele akcesoriów. Wszystkie z nich można zakupić poprzez internet w sklepie Moje Bambino, gdzie w niskiej cenie otrzymamy wysokogatunkowe produkty. W asortymencie znajdziemy:

  • maty gimnastyczne w różnych kolorach,
  • instrumenty,
  • woreczki z grochem,
  • piłki,
  • wiele rodzajów chust, z których najczęściej korzystają również animatorzy,
  • gry i programy – tu śmiało możemy polecić Eduterapeutica Postawa i Ruch SP. To

profesjonalny program, który pomoże nam w zdobyciu odpowiedniej wiedzy wśród kadry pracowniczej i rodziców. Program posiada wiele animacji pozwalających na zaplanowanie ćwiczeń z dziećmi, ale również informacje dotyczące diagnozowania wad postawy czy otyłości. Przekaże nam niezbędną wiedzę, dzięki której będziemy mogli stworzyć cały program rytmiki w przedszkolu.