28

 

Baby shower jest to przyjęcie organizowane przez najbliższe przyjaciółki kobiety, która jest w ciąży. Jest to impreza na cześć dzidziusia i jego mamy. Choć jest to tradycja jeszcze mało znana w Polsce, to jednak wraz z dużą migracją ludności po świecie, coraz częściej organizowana również i w naszym kraju.

 

Tradycyjne baby shower zakłada, że zaproszeni goście przynoszą prezenty dla dzidziusia i jego mamy. W krajach anglosaskich praktykuje się kupowanie upominków według listy zrobionej przez młoda mamusię. Znacznie ułatwia to zakupy i sprawia, że rzeczy nie są dublowane i przyszła mama dostaje naprawdę to, czego potrzebuje.

Najczęściej na takiej liście znajdują się rzeczy, które są potrzebne dla noworodka, zatem ubranka, zabawki i pieluszki. Organizatorki przyjęcia muszą, zatem same zadbać także o prezent dla mamy. Idealnie sprawdzi się tutaj jakaś delikatna biżuteria czy perfumy, które sprawią, że każda kobieta poczuje się dowartościowana i szczęśliwa.

 

W krajach anglosaskich w prezencie dla mamy robi się też specjalny tort, który jest zrobiony z pieluszek jednorazowych. Ułożone one są w kształt tortu i łączone kokardami. Na samej górze umieszcza się laleczkę lub misia, które pełnią funkcję świeczki i ozdoby jednocześnie. Tego typu cudeńka można obejrzeć na wielu filmikach w Internecie i stamtąd można zaczerpnąć pomysł.

 

Przy wręczaniu tego prezentu na pewno będzie dużo śmiechu, a co najważniejsze, pieluszki to naprawdę bardzo trafiony i praktyczny prezent dla przyszłej mamusi.