27

 

Baby shower to tradycyjne, anglosaskie przyjęcie dla dziecka, które jeszcze nie przyszło na świat i dla jego mamy. Powoli ten sympatyczny zwyczaj zadomawia się również w Polsce i coraz częściej słyszymy, że młode mamy urządzają takie imprezy dla swoich przyjaciółek czy sióstr.

 

Tradycyjne baby shower, nie może się odbyć bez rozrywek, które zawsze powinny być podporządkowane tematyce dziecięcej. Bardzo znaną i prostą zabawą jest gra w zadawanie pytań. Kto odpowie na największą ilość to dostaje nagrodę, którą jest na przykład smoczek lub pampers. Na takich imprezach wszystko powinno być z przymrużeniem oka, zatem pytania do quizu również. Zadajemy pytania typu:

-co lubi jeść Kubuś Puchatek?

-jak ma na imię przyjaciel Pszczółki Mai?

-ile centymetrów ma brzuszek ciążowy solenizantki?

-czy dzieci przynosi bocian czy może czapla?

-czy kobieta w ciąży może jeść lody?

-jakie uszy ma Kłapouchy?

-czy w lecie pada śnieg?

-w jakim miesiącu rodzi się najwięcej dzieci?

 

Wyraźnie widać, że są to pytanie proste, na które każdy zna odpowiedzi i nikt absolutnie nie będzie czuł się zażenowany z powodu braku jakiś wiadomości. Niedopuszczalne są pytanie poważne, na tematy zdrowotne czy polityczne. W ten szczególny dzień wszyscy mają być szczęśliwi, zadowoleni i radośni.

 

Organizatorki przyjęcia muszą zatem wysilić nieco swoją wyobraźnię, cofnąć się do czasów swojego dzieciństwa i wówczas zrobią ciekawą listę pytań na baby shower. Można również poszukać tutaj pomocy u swoich dzieci, które chętnie pomogą nam w tym zadaniu.