czwartek, 28 marcaNews That Matters
Shadow

Przedsiębiorcy odebrali już 80 tys. terminali bez abonamentu

Czy można zainstalować terminal płatniczy za 0 zł i przez rok nie ponosić kosztów związanych z jego obsługą? 80 tys. urządzeń płatniczych trafiło już do przedsiębiorców i działa w ten sposób!

W Estonii w 2017 roku jedynie 2 procent płatności zostało przeprowadzonych za pomocą gotówki.
W Norwegii odsetek ten wyniósł 5 procent. Podobny trend zauważany jest w innych europejskich krajach. Niemal co trzeci Duńczyk korzysta już z zainstalowanej w telefonie aplikacji służącej do płacenia. Także Polacy na potęgę dokonują transakcji bezgotówkowych!

W Polsce brakuje terminali kart płatniczych

Liczba transakcji bezgotówkowych rośnie w Polsce z roku na rok. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że Polacy płacą kartami niemal miliard razy w ciągu kwartału. W naszych portfelach jest już 40 mln kart płatniczych!

Tymczasem z badań opinii publicznej wynika, że Polacy częściej płaciliby kartą gdyby… mieli taką możliwość. Okazuje się, że minimum raz w miesiącu stykamy się z sytuacją, w której możliwa jest płatność tylko gotówką. Przez to wiele osób korzysta z gotówki tylko dlatego, że nie ma możliwości użycia karty.

Zdaniem ekspertów, by móc mówić o realnym dostępie do płatności bezgotówkowych, liczba terminali płatniczych powinna się w Polsce podwoić. Celem programu Polska Bezgotówkowa jest ułatwienie dostępu do terminali płatniczych przedsiębiorcom, którzy do tej pory – np. z obawy przez kosztami – nie wprowadzili do swoich punktów terminali płatniczych.

Program Polska Bezgotówkowa – do kogo jest skierowany?

Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa mali i średni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie zainstalowali w swoich punktach terminali płatniczych, mogą otrzymać do trzech darmowych urządzeń i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji dokonywanych kartami.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać terminal i wypełnić zamieszczone na stronie zgłoszenie. Po przejściu weryfikacji kurier dostarczy terminale pod wskazany adres.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

W programie można wybrać m.in. terminal standardowy lub tzw. Smart D220. Terminale standardowe dostępne są w wersji stacjonarnej i przenośnej, a po upływie 12 miesięcy, koszt jego wynajmu wynosi 39 zł miesięcznie. Terminal Smart jest bezprzewodowy, posiada dotykowy ekran i pozwala na przechowywanie elektronicznych potwierdzeń transakcji. Co istotne, urządzenie to po 12 miesiącach przechodzi na własność przedsiębiorcy bez dodatkowych opłat. Oba terminale przyjmują płatności kartami, telefonem i BLIKiem. Więcej informacji o terminalach dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/.

Przeczytaj także