piątek, 19 kwietniaNews That Matters
Shadow

Piłkarska edukacja – co i jak?

Nie ma wśród nas osoby, która kontaktu z piłką nożną nigdy nie miała i nie ma zielonego pojęcia na czym ten sport polega. Każdy z nas chociaż raz strzelił gola czy okiwał swojego kolegę, z lepszym, czy też gorszym rezultatem. Co jeśli marzeniem naszej pociechy jest zostanie wielkim piłkarzem, posiadać kontrakty wielkości Messiego i fanki rodem Ronaldo?

Szkoła priorytetem

Większość dzieci zaczyna swoją przygodę z piłką nożną podczas osiedlowych meczy piłki nożnej lub na zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Pierwsze, te najtrudniejsze kroki, powinny być wykonywane pod okiem wykwalifikowanej osoby, na przykład nauczyciela wychowania fizycznego. Jeśli Twój maluch wyróżnia się na tle chłopców, czujny wuefista zaprosi Twoje dziecko do gry dla drużyny szkolnej lub zajęciach pozalekcyjnych. Jeśli podczas gry Twoje dziecko wciąż wybierane jest do pierwszego zespołu i zdecydowanie gra lepiej od reszty rówieśników, to moment na to by pomyśleć o zapisaniu dziecka do szkółki piłkarskiej. Warto jednak pamiętać o tym, że taki klub to kolejne obowiązki. Nauka w szkole i przygotowanie do lekcji powinny stać na pierwszym miejscu, dlatego naszym zadaniem jest wytłumaczenie dziecku, że jeśli chce być dobrym piłkarzem, to jedyną opcją jest połączenie nauki z treningami. W końcu, żeby zostać dobry piłkarzem należy się dostać do liceum sportowego, a to oznacza, że wyniki egzaminów powinny być na odpowiednio wysokim poziomie.

Wybór klubu

Pierwsze kroki naszego piłkarza powinniśmy skierować do najbliższego klubu, bądź takiego, który nie będzie zabierał zbyt dużo czasu na dojazdy i kontakt z kadrą trenerską będziemy możliwie najlepszy. Przed zapisaniem się do klubu warto się popytać o tym w jakich rozgrywkach klub bierze udział, jakie są koszta uczęszczania dziecka na zajęcia, czy organizowane są zawody sportowe lub obozy zimowe lub letnie. Odpowiednie zaplecze sportowe też będzie przydatne, szczególnie jeśli w klubie występuje dużo sekcji sportowych..

Kolejnym krokiem będzie doniesienie do klubu zaświadczenia od lekarza, że nasze dziecko jest zdrowe i nie ma szczególnych przeciwwskazań do gry w piłkę nożną. Takie zaświadczenie powinien wystawić lekarz rodzinny u którego dziecko jest leczone. Klub piłkarski jest odpowiednim miejscem by powierzyć rozwój swojego dziecka. Odpowiednio przeszkoleni trenerzy, zaplecze sportowe oraz przemyślany tryb treningów pozwoli Twojemu dziecku na bieg za marzeniami.

Sprawdzian umiejętności

Przed przyjęciem dziecka warto poćwiczyć z nim trochę, ponieważ jest możliwość, że naszą pociechę czekać będą testy. Zazwyczaj ćwiczenia obejmują sprawdzian techniczny – slalom z piłką, oddanie strzału z lewej jak i prawej strony a następnie żonglerka. Ćwiczenia powinno się wykonywać spokojnie i pewnie, wytłumacz dziecku, żeby traktował to jak grę na podwórku.

Jeśli zależy Ci by Twoje dziecko mogło grać w klubie zdobywać kolejne miejsca w tabeli rozgrywek aż do pierwszego, pomyśl poważnie o jego edukacji sportowej w naszym klubie. To nie tylko sport ale także świetna zabawa i mnóstwo nowych znajomości.

Przeczytaj także