środa, 29 marcaNews That Matters
Shadow

Jak uniknąć zniekształceń czaszki u dziecka? Poduszki medyczne Mimos

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z poważnymi chorobami, które zazwyczaj wynikają z siedzącego trybu życia i małej ilości ruchu. Niestety często przyczyną jest także zła postawa ciała i praca czy nauka w pozycji „półleżącej”, przez co pojawia się silny ból pleców. Dbanie o własne zdrowie i wygodny sen powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat życia. Nawet małe dzieci korzystać powinny z pomocnych poduszek dla niemowląt Mimos, które redukują nacisk główki na podłoże. Często rodzice zapominają, jak istotne są pierwsze lata życia pociechy. Utrzymanie prawidłowej wagi ciała, odpowiedniej pozycji podczas snu, a także zapewnienie ruchu na świeżym powietrzu są praktycznie niezbędne do tego, aby dziecko wyrosło na osobę zdrową.

Jak działają takie poduszki?

Poduszki dla niemowląt Mimos to atestowane poduszki medyczne, które zapobiegają powstawaniu płaskiej główki u niemowlęcia. Są bezpieczne, wygodne i miękkie. Wykonane zostały z materiałów antyalergicznych, czyli stuprocentowo bezpiecznych dla dzieci. Działają poprzez redukcję nacisku główki niemowlęcia na podłoże (zmniejszają ten nacisk aż o 400%). Dodatkowo umożliwiają łatwe poruszanie głową i szyją u niemowlęcia, przez co redukowana jest ewentualna asymetria mięśni. Poduszki dla niemowląt Mimos sprawdzają się praktycznie w każdej sytuacji. Mogą być stosowane zarówno w domu, jak i w podróży, gdyż cechują się niewielkim rozmiarem i poręcznością. Pranie także nie stanowi żadnego problemu, bez obaw można użyć pralki, a proces wysychania odbędzie się wyjątkowo szybko.

Dlaczego warto?

Syndrom płaskiej głowy u niemowlęcia występuje wyjątkowo często, choć bywa, że jest to problem bagatelizowany. Jest to stan, gdy boczna lub tylna strona czaszki staje się płaska. Kości czaszki w pierwszym okresie życia dziecka są bardzo miękkie, a więc każde niemowlę narażone jest na powstawanie zniekształceń. Poduszka dla niemowląt Mimos zmniejsza to ryzyko, sprawiając, że zarówno dziecko, jak i rodzice czują się dużo bezpieczniej. Na taki zakup powinni się zdecydować przede wszystkim rodzice dzieci urodzonych przedwcześnie, gdyż to właśnie u nich stopień skostnienia jest dużo niższy. Czasami zdarza się, że niemowlę przychodzi na świat z pewnym zniekształceniem (zdarza się tak przede wszystkim w sytuacjach, gdy jest źle ułożone lub poród trwa bardzo długo). Poduszki dla niemowląt Mimos zapobiegają chorobie, ale także ją leczą. Dlatego powinny być tak naprawdę obowiązkowym przedmiotem w każdej rodzinie z małymi dziećmi.

Przeczytaj także