Widziałaś kiedykolwiek nosidełka za jedyne 100 złotych? Nie zastanowiło Cię to? Nad wyborem tego sprzętu powinnaś przemyśleć swoją decyzję kilka razy. Niska cena często idzie w parze z fatalną jakością. Produkt, który będzie miał styczność z Twoim maleństwem musi być solidny. Podczas gdy Ty będziesz nosiła dziecko z uśmiechem na ustach, wątpliwego pochodzenia nosidełko może wyrządzić szkrabowi wiele złego.

Nosidełka kupowane są w dużej mierze po to, aby długie spacery i wędrówki, w miejsca gdzie nie wjedzie tradycyjny wózek, były wspaniałą przygodą. Ważne jest, aby podczas noszenia być w 100% pewną, że bobas nie jest narażony na urazy kręgosłupa i delikatnych bioderek. Naruszenie naturalnego rozwoju we wczesnym wieku, może doprowadzić do poważniejszych problemów w późniejszych etapach rozwoju.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nosidełek w “atrakcyjnych cenach” co powinno włączyć Twój alarm rodzicielski. W wielu wypadkach niska cena idzie w parze dramatyczną jakością, dlatego stanowczo odradzamy, aby kryterium wyboru był bardzo niski budżet. Zaoszczędzone pieniądze nie są warte zdrowia rozwijającej się kruszynki.

Tanie nosidła – dlaczego są niebezpieczne?

Pierwszym istotnym elementem dobrego nosidełka jest posiadanie przez nie taśm regulujących, solidnych klamer oraz panelu, który umożliwia swobodne dostosowanie do ciała maluszka i osoby noszącej. Tanie nosidła w większości przypadków tego nie posiadają. Brak lub słabo wytrzymałe elementy mogą przyczynić się do urazów maluszka. Kolejną z wad nosidełek w niskich cenach jest to, że nie umieścisz w nich bobasa na “odpowiedniej głębokości” . Efektem tego jest niestabilna pozycja oraz główka. Tanie nosidełka odznaczają się także wysoką wagą oraz zajmują dużo miejsca. Nosząc w nich dziecko odczujesz dyskomfort, ponieważ sprzęt, który nie dopasowuje się do ciała będzie Ci ciążył.

Niezwykle istotną kwestią jest, że w nosidełkach nie powinno umieszczać się noworodków, ponieważ nie trzymają one jeszcze stabilnie swojej główki. Idealnym momentem na zakup nosidła jest zatem okres od 3-5 miesiąca życia.

W przypadku nowo narodzonych dzieci lepszym wyborem będą chusty.

Nosidełko ergonomiczne – jak wybrać odpowiednie?

Kupując nosidełko musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach . Po pierwsze zwróć szczególną uwagę, czy nosidełko jest ergonomiczne, czyli czy bobas znajduje się w nim w odpowiedniej pozycji – M. Sprzętem godnym polecenia są nosidełka LennyLamb, które posiadają certyfikat „Zdrowe dla stawów biodrowych”.

Zbadaj także czy sprzęt posiada rygorystyczne odznaczenia dotyczące jakości materiału. Nosidła z ich brakiem, mogą powodować u maleństwa choroby i alergie, a w przypadku osoby noszącej utrudniać oddychanie skóry. Dodatkowo są one nieprzyjemne w dotyku, a na myśl o założeniu może przyprawiać o dreszcze Ciebie i Twoje dziecko.

Jeżeli lubisz wyglądać zachwycająco, powinnaś sięgnąć po nosidełko z nietuzinkowym designem. Tula, LennyLamb, Isara czy też Zaffiro to jeden z wielu firm dostarczających niezapomnianych wrażeń estetycznych. Z nimi będziesz wyglądać zachwycająco, niezależnie od sytuacji.
 
Tanie nosidełka mimo niskiej ceny, nie pomogą Ci rozwijać bliskości z Twoją pociecha. Zamiast tego mogą być źródłem licznych problemów.  

Warto więc postawić na solidny sprzęt do noszenia, aby jeszcze mocniej zglębić więź na linii rodzic-dziecko. Nie zastanawiaj się, tylko wybierz odpowiednie nosidełko ergonomiczne.