środa, 29 marcaNews That Matters
Shadow

Nieprawidłowa erekcja jako zaburzenie potencji

Życie seksualne jest niezwykle ważne w związku. Satysfakcjonujący stosunek sprawia, że para zbliża się do siebie jeszcze bliżej. Potencja jest to zdolność do reakcji seksualnych, zdolność do zachowań oraz odczuć seksualnych.

W większości związków to mężczyźni posiadają większy poziom potencji. Oznacza to, że są w stanie osiągnąć kilkukrotny orgazm. Zdolność do wielokrotnego osiągnięcia przyjemności seksualnej w krótkich odstępach czasu występuje również u części kobiet. Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn prawidłowa potencja sprawia, że nie mają problemów z osiągnięciem orgazmu oraz są zadowoleni ze swojego życia seksualnego. Dla mężczyzn zaburzenia potencji są wielkim problemem i sprawiają, że mężczyźni czują się mniej atrakcyjni i męscy. Do najczęstszych zaburzeń potencji możemy zaliczyć niezdolność do osiągnięcia orgazmu, niezdolność do osiągnięcia prawidłowego wzwodu, a także niezdolność do jego utrzymania w sposób, który umożliwia odbycie stosunku. Najczęściej mówi się o problemach z osiągnięciem erekcji i jest to częsty problem jeśli chodzi o zaburzenia potencji.

Erekcja, inaczej zwana wzwodem u mężczyzn jest to usztywnienie i powiększenie penisa. Pojawia się wskutek podniecenia, jako wynik zwiększonego dopływu oraz zmniejszonego odpływu krwi do członka. U mężczyzn prawidłowy wzwód oznacza, że są oni w stanie odbyć stosunek seksualny. W wyniku wielu czynników mogą występować zaburzenia erekcji. Długotrwały stres, problemy ze zdrowiem, problemy natury psychicznej to niektóre z przyczyn występowania zaburzenia wzwodu. Zaburzenia erekcji to zarówno całkowita niemożliwość osiągnięcia wzwodu jak i niezdolność do utrzymania erekcji, która umożliwia odbycie stosunku. Zaburzenia erekcji występują często i nie należy ich bagatelizować. Niedostatecznie satysfakcjonujące życie seksualne sprawia, że kochankowie oddalają się od siebie, co często może prowadzić nawet do rozstania.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Mężczyźni bardzo często wstydzą się mówić o swoim problemie z potencją. Należy jednak pamiętać, że problemy w życiu seksualnym występują często i istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc. Zaburzenia erekcji najczęściej leczy się za pomocą takich jak te tabletek na potencję, czy tabletek na erekcję. Oferta leków pomagających mężczyznom jest szeroka i z pewnością każdy z panów znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze preparatu na potencję warto zasięgnąć opinii lekarza.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *