czwartek, 8 czerwcaNews That Matters
Shadow

Mleko – najlepszy na każdym etapie rozwoju dziecka

Karmienie piersią to ważny etap w życiu matki i dziecka. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy z różnych przyczyn, proces ten nie może odbywać się naturalnie. Wtedy niezwykle ważne jest podanie dziecku takiego preparatu zastępczego, który dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz minerałów.

Jaki produkt wybrać?

Mleko modyfikowane bebilon, to specjalnie zmodyfikowany, pełnowartościowy produkt przeznaczony dla noworodków, niemowląt oraz dzieci do czwartego roku życia. W swoim składzie zawiera wiele substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dziecka. Wzbogacone jest też w probiotyki oraz probiotyki, które są bardzo zbliżone do mleka matki, przez co wspomagają układ odpornościowy i trawienny niemowlaka.

Dostosowane do wieku

Mleko początkowe, to specjalnie przygotowany pokarm dla noworodków oraz niemowląt do szóstego miesiąca życia. Wytwarzane jest z mleka krowiego, tłuszczu mlecznego oraz olejów roślinnych. Jest ono opracowane w taki sposób, aby jak najbardziej przypominać swoim składem pokarm matki. Mleko następne, to kolejny etap w żywieniu niemowląt i obejmuje dzieci po pierwszym półroczu życia. Skład ma dostosowany dla niemowląt starszych i wspiera nim ich optymalny wzrost. Natomiast kolejnym krokiem, jest mleko dla dzieci nie będących już niemowlętami, a więc takich w wieku powyżej jednego roku. W tym okresie, w jadłospisie dziecka mleko nie jest już podstawowym pokarmem. Pojawiają się nowe smaki, a mleko jest produktem, który ma dodatkowo wspierać intensywnie rozwijający się organizm. Mleko modyfikowane bebilon, zaspokaja zapotrzebowanie na każdym etapie rozwoju dziecka.

Mleko dla alergików

Pojawiająca się u niemowląt alergia, zmusza do zmiany podawanego dziecku mleka. Objawy występowania nietolerancji są charakterystyczne. Mogą to być zmiany skórne, występujące najczęściej buzi dziecka, na kolanach oraz zgięciach w okolicy łokci. Zdarza się, że pochodzą one ze strony układu oddechowego, a więc katar czy sapka, spowodowane obrzękiem śluzówki lub pochodzące z układu pokarmowego, tu możemy wymienić kolki, częste ulewania, a nawet wymioty. W takich sytuacjach należy stosować preparaty, które minimalizują właściwości alergizujące. Mleko modyfikowane bebilon, to preparat różniący się od klasycznych mieszanek tym, że cząsteczki białka, które się w nich znajdują, zostały podzielone w sposób, pozbawiający go właściwości alergizujących. Cząsteczki są bardzo małe i ułatwiają trawienie. Odpowiednio wcześnie określona i zdiagnozowana alergia, pozwoli na właściwe postępowanie, a to z kolei da dużą szansę na jej całkowite ustąpienie.

Przeczytaj także