niedziela, 1 październikaNews That Matters
Shadow

Jak zarobić na organizowaniu zajęć dla dzieci?

Prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci, to biznes, który jest wprost stworzony dla mam. Rodzice, których spotyka się na placu zabaw zapewne podpowiedzą , jakie zajęcia są im potrzebne. Dlatego jest to opcja dla Ciebie wprost idealna, ponieważ w niewielkim wymiarze godzin, możesz zarabiać oraz wykonywać swoje obowiązki w sposób elastyczny. Równocześnie możesz nadal spełniać się w roli mamy.

Rozmowa z rodzicami.
Możesz podpytać rodziców, na jakie zajęcia lubią posyłać swoje dzieci. W jakim stopniu są z nich zadowoleni. Być może jest deficyt propozycji dla określonej grupy wiekowej? Szkoły mogą organizować całą masę zajęć dodatkowych, jednak czasami ciężko jest znaleźć grupę dla mamy z dzieckiem do lat 3.
Kiedy tematyka oraz wiek zostaną określone, to należy wziąć też pod uwagę, ile rodzice mogą zapłacić oraz o jakich porach mają czas.

Biznes plan.
Kiedy zrobiłaś już wywiad środowiskowy, to należy teraz stworzyć odpowiedni biznes plan. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę koszty, z jakimi się napotkasz. W ich skład na pewno wejdzie: remont i wyposażenie, pomoce dydaktyczne, wyposażenie kącika dla mam i dzieci, druk plakatów oraz ulotek, oprogramowanie służące do wystawiania paragonów i faktur, zaprojektowanie logo czy strony www. Ponad to należy doliczyć tutaj opłaty za czynsz, internet, telefon, ZUS, księgowego oraz wynagrodzenia dla pracowników.
Dobrze zrobiony biznesplan pomoże określić to, ilu klientów powinnaś pozyskać oraz jaka musi być stawka, abyś wychodziła korzystnie.

Wynajmij lokal.
Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym albo dysponujesz przestrzenią do zagospodarowania, gdzie można zorganizować zajęcia dodatkowe, to możesz śmiało robić je u siebie. Będzie to opcja najtańsza na start, jednak po dłuższym czasie domownicy mogą poczuć się mało swobodnie.
Być może w Twojej okolicy znajduje się Urząd Gminy, w którym możesz zorganizować zajęcia dodatkowe. Na początek warto zorientować się czy w pobliskiej szkole lub domu kultury są wolne sale. Jest to też pozytywna opcja. Jeżeli jednak nie ma w okolicy takiego miejsca, to warto zastanowić się nad wynajęciem lokalu. Tutaj jednak trzeba włożyć trochę więcej kosztów, jednak nie ma to jak być na swoim.

Reklama.
Zacznij od tego, żeby opowiedzieć rodzicom, których lubisz, o swoich planach. Już na tym wstępnym etapie rozmów można wpisać kilka chętnych nazwisk na listę chętnych. Warto też rozwiesić plakaty, które informują o zajęciach dodatkowych w pobliskich placówkach oświatowych, klubach mam czy domach kultury. Załóż profil swojej firmy na Facebooku i zaproś do polubienia oraz udostępnienia znajomych. Pozwoli to pozyskać nowych zwolenników.
Strona internetowa, jak i logo stanowią Twoją wirtualną wizytówkę. To właśnie z niej rodzice mogą się dowiedzieć więcej szczegółów i będą polecać znajomym. Z tego powodu warto inwestować w taką formą od samego początku.

Własna działalność gospodarcza.
Organizowanie zajęć dodatkowych dla dzieci jest działalnością usługowo – handlową. Z tego powodu wymagane jest założenie firmy oraz opłacanie ZUS – u. Spokojnie tydzień przed rozpoczęciem zajęć wystarczy, aby udać się z wnioskiem, ponieważ wcześniej niepotrzebnie zapłacisz więcej.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z tego względu Twoja placówka powinna zostać do tego dobrze przygotowana. Wiosna to świetny moment, aby rozpocząć działanie, które jest związane z organizacją zajęć dla dzieci.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *