wtorek, 28 listopadaNews That Matters
Shadow

Kredyty z zabezpieczeniem w banku czy pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Życie zaskakuje przynosząc ze sobą szereg niespodzianek w postaci różnych wydatków, których się nie spodziewaliśmy. Zepsuty samochód, remont mieszkania czy też konieczny zakup nowej nieruchomości to tylko kilka scenariuszy wymagających nakładów pieniężnych, które mogą się nam przydarzyć. Niestety z racji wysokich kosztów, które wymusza na nas życie nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać i pojawia się problem z dostępem do środków finansowych. W niniejszym artykule przedstawiamy dwa rodzaje zobowiązań finansowych, które mogą pomóc w rozwiązać nasza problematyczną sytuację finansową, kredyty z zabezpieczaniem oraz pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Banki oferują zabezpieczenie zobowiązań w postaci hipoteki

Zabezpieczanie pod hipotekę do prawna rzeczowa forma zabezpieczenia kredytu, która stanowi obciążenie danej nieruchomości dające bankowi prawo do dochodzenia roszczeń. W ten oczywisty sposób dana instytucja bankowa minimalizuje ryzyko kredytowe wynikające z braku regulacji należności przez dłużnika. Nie oznacza to, że przy zaciąganiu kredytu w banku wiąże się to zawsze z koniecznością jego zabezpieczenia. Tylko w pewnym przypadkach zachodzi taka konieczność i najczęściej dotyczy przypadków, gdy trudno oszacować ryzyko kredytowe danej transakcji. By procedura to została sfinalizowana niezbędny jest akt notarialny wraz z wpisem do ksiąg wieczystych.

Nieruchomość, która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu nie musi być aktualnie w posiadaniu kredytobiorcy. Może być przedmiotem zakupu, na który zostanie podpisana umowa kredytowa. Decydując się na mieszkanie, lokal lub dom, którego zostanie zakupiony ze środków otrzymanych z banku, ustalamy na daną nieruchomość hipotekę. To właśnie ona będzie zabezpieczeniem, czyli gwarantem dla banku. Nie dotyczy to tylko kredytów hipotecznych, ale także kredytów konsolidacyjnych. Bowiem banki oferują również kredyty konsolidacyjne hipoteczne na spłatę zadłużeń, również tych wynikających z posiadanego kredytu mieszkaniowego. Powołując się na artykuł ze strony internetowej gg2010.pl, traktującym o kredycie konsolidacyjnym z zabezpieczaniem, kwota takiego kredytu stanowi od 60 do 80% wartości nieruchomości, która stanowi jego zabezpieczenie.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Popularne w internecie pożyczki prywatne pod zastaw to zobowiązanie finansowe, którego zabezpieczaniem również może być nieruchomość. Najczęściej realizowane są przez firmy prywatne, które posługują się procedurami jak najbardziej zgodnymi z literą prawa. Dlatego nie należy się obawiać powierzenia swojej nieruchomości w ręce tego rodzaju instytucji finansowych. Jedną ze sprawdzonych firm, która oferuje kredyty pod zastaw nieruchomości jest grupa Inwestum. Działa na polskim rynku od roku 2007 i kieruje swoje usługi zarówno do osób prywatnych, właścicieli firm jak i rolników. To doświadczony zespół pracowników wykwalifikowanych w branży pożyczkowej i cechuje się jedynym iż najtańszych pożyczek pod zastaw na rynku.

Pożyczki czy też kredytu pod zastaw nieruchomości lub innych zabezpieczeń rzeczowych (np. samochód, działka) cechują się atrakcyjnym oprocentowaniem oraz stosunkowo krótkim czasem oczekiwania na decyzję. Głównym celem takiego zobowiązania finansowego jest spłata zadłużeń wynikających z zaciągniętych kredytów i pożyczek. Jest to dość powszechny sposób na oddłużanie pożyczkobiorcy, w przypadku, gdy istnieje prawdopodobieństwo utraty przed niego płynności finansowej.

Jakiego wyboru dokonać?

Banki uważane są za instytucje szczególnego zaufania społecznego. Wszakże nie słyszy się o upadłych bankach, przez które ich klienci tracą oszczędności życia. Z tego powodu konsumenci decydują się na kredyty z zabezpieczeniem w banku. Jednak muszą się liczyć z tym, że podczas procedury ubiegania się o kredyt ich wiarygodność i zdolność kredytowa zostanie dokładnie zbadana. Zatem osoby, które posiadają dość wysokie zadłużenie mogą otrzymać decyzję odmowną. W takim wypadku, warto zastanowić się na oddłużanie przez kredyty pod zastaw. Tak jak wspomniano w artykule, nie dotyczy to tylko nieruchomości ale również innych przedmiotów, takich jak samochód czy działka. Postępując w ten sposób możemy wyjść z pętli zadłużenia a w następnej kolejności próbować ubiegać się o kredyt w banku. Nie należy jednak zapominać, że właściwe gospodarowanie swoim domowym budżetem ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *