piątek, 29 marcaNews That Matters
Shadow

Laptop do programowania dla kobiety

Jaki powinien być laptop dla programistki? Wydajny niczym zderzacz hadronów, czy prosty, zgrabny i kobiecy? A może idealnym rozwiązaniem jest wybranie czegoś ze złotego środka? W temacie laptopów dla programistów narosło kilka mitów. Wydawać by się mogło, że te komputery potrzebują najlepszych podzespołów, ale to nie prawda. Programiście wystarczy praktycznie taki sam laptop, z jakiego korzysta student. Jest natomiast kilka takich szczególnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Programisto – potrzebujesz solidności

Godziny siedzenia nad kodem, czwarta kawa i znużenie mogą skutkować małym wypadkiem i zalaniem laptopa. Każdemu, kto pracuje przy komputerze, zdarzyło się pewnie chociaż raz coś na niego wylać. Raz mniej, raz więcej, ale niebezpieczeństwo istniało i będzie istnieć zawsze. Dlatego prawdziwym must have dla programistki będzie laptop z systemem odprowadzania cieczy z klawiatury.

 

Oczywiście nie można zapominać też o designie. Jedne kobiety wolą stonowaną czerń lub szarość, inne stawiają na kontrasty i indywidualność. Na rynku nie brakuje zgrabnych, kobiecych laptopów w pięknych kolorach. Nic tylko wybierać. Musisz jednak zwrócić jednak uwagę na to, z czego wykonana jest obudowa danego laptopa. Teraz najlepszym wyborem będzie laptop w lekkiej obudowie aluminiowej. Aluminium jest trwałe i elegancko się prezentuje. Laptop z tworzywa może nie wytrzymać pracy w terenie. Jak wiadomo, programiści często wyjeżdżają ze swoimi sprzętami, przenoszą laptopy w torbach, pakują do samochodu. Trzeba mieć to na uwadze.

 

Podzespoły laptopa dla programistki

Nie, wcale nie potrzebujesz ośmiordzeniowego procesora. Wystarczą 4 rdzenie, a tak naprawdę poradzisz sobie z pracą nawet na dwóch. Programowanie jest trudnym zajęciem, ale wbrew pozorom nie wymaga dużych możliwości laptopa. Grafika może być zintegrowana, ale równie dobrze laptop może posiadać dedykowaną kartę graficzną. Możesz mieć 1 TB powierzchni dyskowej, ale powiedzmy sobie szczerze – 500 GB też Ci wystarczy. Kody w końcu nie są aż tak ciężkie. Jeżeli chodzi o RAM, to 4 GB wystarczą w zupełności.

 

Najważniejsze – klawiatura i ekran

Programowanie to ciągłe stukanie w klawiaturę. Ta powinna być w laptopie perfekcyjna. Najlepsze są wyspowe klawisze z niskim, dopasowanym do Twoich preferencji skokiem. Warto postawić na laptopy z mechaniczną klawiaturą. Będzie Ci się na niej szybko i wygodnie pracowało, a dłonie nie będą się tak męczyć. Świetnym rozwiązaniem będzie wybranie laptopa z podświetlaną klawiaturą. Programiści zazwyczaj w ogóle nie patrzą na klawiaturę podczas pracy, ale pracują w różnych warunkach. Twój laptop powinien umożliwić wygodne programowanie nawet, kiedy chęć na kawałek kodu najdzie Cię wieczorem, przy nikłym świetle nocnej lampki.

 

W kwestii ekranu nie ma kompromisów – musi mieć matową matrycę i dobrej jakości podświetlenie. Najlepszy byłby laptop z ekranem LED, który jest równomiernie podświetlony na całej powierzchni i pobiera mniej energii. Jeśli jesteśmy już przy energii, to pamiętaj, że…

 

Laptop musi mieć pojemny akumulator

Praca rządzi się swoimi prawami i często nie ma tu mowy o tym, by wystąpiły jakieś techniczne przeciwności. Twój laptop musi być zawsze gotowy do programowania. Dlatego też powinien być wyposażony w pojemny akumulator, który pozwoli na minimum 6 godzin pracy na jednym ładowaniu. Dobra bateria pozwoli Ci zabierać ze sobą laptopa wszędzie i mieć pewność, że brak energii nie przerwie Ci pracy.

 

Chłodzenie laptopa do programowania

Przy programowaniu nie zachodzi zazwyczaj tak wiele procesów, by laptop intensywnie się nagrzewał, ale słabe chłodzenie może powodować hałas wentylatorów. Jeżeli lubisz pracować we względnej ciszy, sprawdź dostępne laptopy pod kątem chłodzenia i głośności układu chłodzącego.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *