Już kilka dni po wyjściu ze szpitala można odbyć razem swój pierwszy spacer. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Spacery powinny być częścią każdego dnia. Ile powinny trwać – minimum godzinkę, najlepiej dwie 🙂

Po co niemowlakowi spacer? Po pierwsze po to, aby się dotlenił – świeże powietrze jest niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu malucha. Spacery pozwalają również na przyzwyczajenie się do zmiany temperatur, a tym samym wzmacniają odporność organizmu na przeziębienie i inne choroby. Kolejną kwestią jest to, że promienie słoneczne wzmagają wytwarzanie w organizmie witaminy D, dzięki której maluszek ma mocne kości i zęby.

Po ente – wybierając stałą porę spacerów możemy regulować cykl dnia dziecka, w szczególności jego porę drzemek, a także uczymy je pewnego planowania sobie dnia. Warto również wspomnieć, że jeśli maleństwo jest niejadkiem to spacer świetnie wpłynie na pobudzenie jego apetytu.

No i co najważniejsze – dzięki spacerom dziecko może poznawać świat, swoje otoczenie, nowych ludzi, zwierzęta czy przyrodę.